İnşaat sektöründe dijital dönüşüm sempozyumu

Türkiye’de ilk kez inşaat sektöründe dijital dönüşüm sempozyumu düzenleniyor. Sempozyum 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

İnşaat sektöründe dijital dönüşüm sempozyumu
Reklam

Türkiye’de ilk kez inşaat sektöründe dijital dönüşüm sempozyumu düzenleniyor. Sempozyum 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

Aralarında Cambridge, Carnegie Mellon ve Colorado State gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden akademisyenlerin ve BIM Handbook’un yazarlarından birinin yer aldığı Amerika, Kanada, Avrupa ve Türkiye’den 15 davetli uzman konuşmacının katılacağı “BIM ve Ötesi: İnşaat Sektöründe Dijital Dönüşüm Sempozyumu” 12-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşiyor.

İnşaat, ulaşım ve teknoloji alanlarından müteahhit, danışman, tasarımcı, özel sektör temsilcisi, akademisyen ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 500 kişinin katılacağı Sempozyum, bu alanda “Türkiye’de bir ilk” olma özelliği taşıyor.

Sempozyumda şu başlıklar olacak

  • BIM Teknolojisi’nin karmaşık projelerde nasıl uygulandığı, proje paydaşlarına ve şantiye süreçlerine etkileri, zorlukları ve uygulama örnekleri ele alınacak.
  • Kent mimarisi, altyapı, şehir planlaması ve dünyadaki örnekler paylaşılacak. Türkiye için bu başlıklardaki eksiklikler, ihtiyaçlar ve çözüm önerileri anlatılacak.
  • İnşaat ve yapı konusunda yenilikler, robotik yaklaşımlar ve geleceğe yönelik teknolojiler masaya yatırılacak.
  • BIM Teknolojisi ile birlikte söz konusu alanlarda hata payının nasıl sıfıra indirildiği anlatılarak artık sürprizlere yer kalmayacağı tüm detaylarıyla konuşulacak.

Sempozyuma katılacak olan BIM Uzmanları: Dr. Ioannis Brilakis (Cambridge Universitesi), Dr. M. Egemen Özbek (Colorado State Universitesi), Dr. Burcu Akıncı (Carnegie Mellon Universitesi), Dr. Esin Ergen (Istanbul Teknik Üniversitesi), Dr. Aslı Akcamete (Ortadoğu Teknik Üniversitesi), Daniel Kazado (ProCS Engineering), Leon Van Berlo (TNO), Dr. Ahmet Çıtıpıtıoğlu (TAV), Sylvie Cassan (Systra), Mehmet Polat Diker (RHB), Dr. Rafael Sacks (İsrail Teknoloji Enstitüsü).

Yer: İstanbul Teknik Üniversitesi / Süleyman Demirel Kültür Merkezi – İSTANBUL

Açılış Tarihi – Saati: 12 Ekim – 09.30

Reklam
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.